Rame uz rame u svakom trenutku.
Ko smo mi
"Krenuti zajedno je početak. Ostati zajedno je progres. Raditi zajedno je uspeh."
Henri Ford
Dorius je kompanija koja se bavi razvojem informacionih sistema, softvera i upravljanjem poslovnim procesima. Orijentisani smo ka tome da svojim klijentima pomognemo u daljem razvijanju, kao i njenom održavanju. Tokom dugogodišnjeg rada, izgradili smo reputaciju kompanije koja u svojim redovima ima mlade, vredne i perspektivne stručnjake koji žele da pomeraju granice i stiču nova iskustva tokom rada na svakom projektu.
Ponosni smo na to što smo pomogli kako većim, tako i manjim preduzećima da prevaziđu svoje prepreke. To smo uradili tako što smo našu metodologiju prilagodili posebno svakom klijentu i time pronašli optimalno rešenje. Svaki projekat posmatramo sa velikom pažnjom i unikatnim pristupom.
Iskustva pokazuju da je najbolje raditi sa mladim, vrednim i perspektivnim timom stručnjaka koji želi da se dokazuju i uvek uče nešto novo. Oni žive, uče, napreduju i zabavljaju se kroz svet računara. Žele da budu lideri u kreiranju i razvoju naprednijih rešenja koja doprinese uspehu i zadovoljstvu njenih klijenata preko poboljšanja kvaliteta, lakšeg upravljanja sopstvenim poslovanjem i ostvarenja poslovnih planova.
Za potrebe korisnika usluga, usmeravaju svoje snage ka optimizaciji i automatizaciji
sistemskih rešenja krojenih po specifičnim potrebama klijenata.
Uz pomoć obrazovanih i stručnih kadrova žele da sada i u budućnosti, u razvoju, primeni i integraciji
poslovnih rešenja, kroz primenu naprednih informacionih
tehnologija, pružaju kvalitetne usluge klijentu kroz jasnu komunikaciju i inkrementalni razvoj.
Tehnologije koje koristimo
Front-end
HTML5, CSS3
Angular, Angular Material
Bootstrap 4&5
TypeScript, JavaScript
Back-end
C#
.NET
MS SQL
PostreSQL
Alati
TFS, GIT, Azure
Docker, Jira, Trello, Slack
MS Visio, Camunda, PowerBI
SSIS, SSAS, SSRS, Umbraco
Analiza i modelovanje
UML, BPMN
CMMN, DMN
Veštačka inteligencija
Dialogflow
RASA
TensorFlow
Vaš prvi korak ka rešenju
Povežite svoj biznis i tehnologiju
Naša metodologija
Pod metodologijom razvoja IS se podrazumeva definisani proces razvoja softvera, gde se u različitim fazama primenjuju različiti standardne metode, modeli, tehnike i alati. S obzirom na različite faze, mi koristimo agilne metodologije razvoja softvera.
Agilni razvoj softvera upućuje na metodologije koje se baziraju na ideji iterativnog razvoja, gde zahtevi i rešenja evoluiraju kroz saradnju između samostalno organizovanih i višefunkcionalnih timova. Krajnja vrednost agilnog razvoja je omogućavanje timovima da brže stvore vrednost, sa većim nivoom kvaliteta i predvidivosti, kao i većoj sklonosti da odgovore na promene. Scrum i Kanban su dve najrasprostranjenije agilne metodologije. U nastavku su najčešće postavljena pitanja vezanih za Agile i Scrum, odgovorena od strane naših eksperata.
Analiza sistema i zahteva korisnika obuhvata preciziranje granica projekta i poslovni zahtevi. Vrši se detaljna analiza postojećeg sistema, problema i poslovnih zahteva, detaljna analiza ponašanja realnog sistema i korisničkih zahteva. Specifikacija zahteva je detaljni opis zahteva, oblikovan tako da ga razumeju projektanti i krajnji korisnici.
Logičko projektovanje baze podataka u datom SUBP se svodi na transformaciju konceptualnog modela u opis baze podataka konkretnog Sistema za upravljanje bazom podataka kao što je na primer SQL Server. Logički model baze podataka definiše strukture pogodne za razvoj aplikacija. Najčešće se ova transformacija vrši korišćenjem CASE alata u kome se konceptualni model razvija. Projektovanje logičkog modela baza podataka se vrši tehnikama modelovanja podataka (MOV ili ERWin).
Fizičko projektovanje podataka baze je projektovanje interne, fizičke strukture baze podataka, na osnovu logičkog modela i specifikacija svih aplikacija i nefunkcionalnih specifikacija. Fizička struktura baze podataka treba da omogući ostvarivanje zadovoljavajućih performansi sistema. Ključna razlika između logičkog i fizičkog projektovanja je u tome što je fizičko zavisno od implementacionog okruženja, a logičko nije.
Projektovanje aplikacije se obavlja na osnovu specifikacije aplikacija i logičkog modela baze podataka u konkretnom SUBP-u. Projektovanje aplikacija, odnosno dizajn (modelovanje), predstavlja pogled projektanta na budući IS. Služi za donošenje odluke o tome kako graditi sistem. Sadrži dizajn potrebnih rešenja. Detaljni dizajn predstavlja razradu rešenja, odnosno izradu tehnološkog modela IS (pogled izvođača). Projektovanje prvenstveno obuhvata transformaciju modela dobijenih u analizi sistema u odgovarajuće implementacione sisteme.
Testiranje je provera ugrađenih komponenti. Integracija i provera sistema je udruživanje delova i provera celine, da bi se dokazalo da sistem radi (da je ispravno napravljen), kao i da radi ono što je zahtevano (da je napravljen pravi sistem koji ispunjava zahteve korisnika).
Održavanje može biti:
- Preventivno održavanje sistema podrazumeva zaštitu od mogućih problema. Potrebno je vršiti redovnu izradu sigurnosnih kopija (engl. backup). Bekap se obavlja periodično (dnevno, sedmično, mesečno).
- Pod korektivnim održavanjem se podrazumeva popravka nakon što se problem pojavio. Vrši se vraćanje podataka iz sigurnosne kopije (engl. restore) ili uklanjanje uzroka greške (ispravljanje aplikacije).
- Adaptivno održavanje je prilagođavanje funkcionalnosti (načina posluživanja), prilagođavanja strukture (promene strukture podataka) ili poboljšanje performansi (optimizacija programa).
- Perfektivno održavanje je nadgradnja sistema da bi se rešili novi problemi ili ugradnja novih mogućnosti.